AHOJ,
VOLÁM SA 
SiMA

Žijem v Liptovskom Mikuláši, spolu so svojou rodinkou. Tréningu psov sa venujem od roku 2016 ale žijem s nimi už od detstva. Za lásku ku psom a zasvätenie do ich sveta vďačím svojmu ocinovi. Pamätám si akoby to bolo včera, keď som šetrila „drobné“ do plechovky od piva, aby sme si mohli kúpiť prvého kareláka s rodokmeňom. Bol to jeho sen. On ma naučil, že všetky naše sny sa môžu splniť, keď máme snahu ich zrealizovať. 

SĽUB

Sľuby, ktoré dávame samým sebe a to čo robíme, keď sa nikto nepozerá sú tie najpresvedčivejšie dôkazy o tom čo robíme a čomu veríme. V určitých momentoch tréningu zápasíme s neúspechom, ktorý je často výsledkom upustenia od vlastných sľubov.

ÚSPECH

Nechaj ich uspieť ! Urob z nich víťazov! Tvoj najhorší súboj je ten s vlastným egom. Nie konflikt, ale porozumenie je cesta k ich úspechu. Tréning sa vždy snažím vyskladať tak, aby v ňom pes uspel. Chyby sú dôležité, sú súčasťou procesu, ale dôležitý je pocit, ktorý príde po chybe.

VäČŠÍ OBRAZ

Sústredím sa na väčší obraz ako len prítomný okamih. Niekedy musíme urobiť krok späť a pozrieť sa na veci z inej perspektívy, aby sme videli do hĺbky a našli odpovede. Na tréning sa snažím pozerať ako na väčší obraz nie len na daný moment. 

AGILITY

Miluje AGILITY viac ako čokoľvek iné
a vďaka jej vášni to milujem aj ja.“

Agility sa aktívne venujem od roku 2018 s mojou fenkou borderskej kólie Forsie. Od roku 2022 som začala agility učiť. Od prvého momentu jej srdiečko bilo pre tento šport. Forsie miluje agility viac ako čokoľvek iné a vďaka jej vášni to milujem aj ja. Ona bol hlavný dôvod prečo som sa agility začala aktívne venovať.

Majster Slovenska v agility

Majstrovstvá Slovenska

Pezinok 2022

Vicemajster Slovenska v agility

Majstrovstvá Slovenska

Pezinok 2023

Vicemajster Európy agility v tímoch

Majstrovstvá Európy v Dánsku

Horsholm 2023

Reprezentantka Slovenskej republiky

Majstrovstvá sveta v Českej republike

Liberec 2023

OBEDIENCE

Som perfekcionista, zameriavam sa na detaily a nie je tomu inak ani pri tréningu psov. Obedience – vysoká škola poslušnosti, teda aspoň tak ju mnohý pomenúvajú. Šport zameraný na detaily, precíznosť a dokonalého prepojenia so psíkom. Obedience sa venujem len ako doplnkovému športu, vďaka ktorému môžem učiť veci iným štýlom, ako sú zaužívané metódy pri výcviku poslušnosti. 


NOSEWORK

Nosework, pachové práce alebo detekcia pachov je psí šport, pri ktorom pes vyhľadáva vzorky naučených pachov. Pachové práce sú najprirodzenejšia činnosť psov, preto je súčasťou aj našich tréningov. Nosework je pre mojich psov dokonalým doplnkom ku agility, pri ktorom sa môžu uvoľniť nie len fyzicky, ale aj psychicky.


DOG FITNESS

Agility je fyzicky náročný šport, pri ktorom musí byť pes vo výbornej kondícii, ku ktorej nám pomáha práve dog fitness. Dog fitness alebo cvičenie psíka na balančných pomôckach, slúži na odstraňovanie svalových disbalancií, vyrovnávanie obojstranného nasvalenia. Ďalej slúži ako prevencia zraneniam, ktoré sú čoraz častejšie v psích športoch. Využíva sa v rehabilitačných plánoch po rôznych operačných zákrokoch. V neposlednom rade učí psíka ako správne používať svoje telo. 

Forsie pochádza z výstavnej línie BOC, jej stavba tela je iná ako pri športových líniách, preto aby mohla konkurovať v agility je dog fitness našou neoddeliteľnou súčasťou. 

MANIPULÁCIA
SO SÚHLASOM

Popri všetkých aktivitách, ktorým sa venujem so svojimi psami patrí ich blahobyt, k tým najdôležitejším. Ošetrenie so súhlasom je forma pozitívneho tréningu, pomocou ktorého pripravujeme psíka na akékoľvek ošetrenie doma, u veterinára alebo fyzioterapeuta.

VEDOMOSTI

„ VZDELÁVANIE NEMÁ KONCA. NIE JE O TOM, ŽE PREČÍTATE KNIHU, ZLOŽÍTE SKÚŠKU A SKONČÍTE SO VZDELÁVANÍM. CELÝ ŽIVOT, OD NARODENIA AŽ PO SMRŤ, JE PROCESOM UČENIA SA“
JIDDU KRISHNAMURTI

Ako by povedala Barča, som samouk. Takmer celý čas svojho aktívneho sa vzdelávania so psami som nemala pri sebe trénera, ktorý by ma viedol osobne a to je pri agility zásadný fakt, vďaka ktorému som sa musela jednotlivé prvky nie len naučiť ale aj pochopiť, opraviť a vysvetliť. Prešla som nespočetným množstvom literatúry, online kurzov a seminárov zameraných na agility a výcvik psov vo všeobecnosti. Našou hlavnou aktivitou je síce agility, ale preto aby pes mohol uspieť v jednej kategórii, musí najprv uspieť v každodennom živote. Som hrdá na to čo všetko som ju dokázala naučiť. Nikdy by som to však nedokázala nemať pri sebe psa ako je Forsie, moju spriaznenú dušu. 

TRÉNERI, KTORÍ DO TERAZ OVPLYVNILI MOJU CESTU

Bára Sajdoková Zuzana MatejkováNikol Banotová Magda Ziolkowska Anita Szilágy Lucia Glejdúrová Júlia Bukovinská Radecha SpudilováDenisa Ružová Jitka Líznová Ivana ŠimůnkováIwona Golab Katarina PodlipnikFrantišek Šusta Lenka Blachová Markéta Kelbelová Beata Luchowska Marita OligvieEnya Habel Anna HinzeRomana Kuchařová Pavla Dušková Jana Gams

PARTNERI